هیولا بازی چهارم آذر ماه 1394

download

با سریال‌هایی که در سال آینده تمدید یا کنسل می‌شوند آشنا شوید

شبکه ABC

اینن شبکه در چندسال گذشته سعی کرده همیشه خودش را بالا بکشه و حالا با میانگین ریتینگ 1.68 بهترین شبکه از لحاظ بیننده برای سریال‌ها است هرچند سریال‌های امسالشون مثل Wicked City و Blood & Oil که چند بار هم تغییر اسم داد اصلا خوب کار نکردند و کنسل شدند اما به لطف سریال‌های قدیمی‌ترشون خودشون رو خوب بالا کشیدند. این شبکه دوتا سریال سوال برانگیز داره که تکلیف کنسلی اونها معلوم نیست که یکیش سریال Muppets هست که شخصیت‌های عروسکی قدیمی رو به تلویزیون برگردونده و به نظر می‌رسید خیلی موفق باشه اما نبود. یککی دیگه هم سریال‌ موزیکال کانتری Nashville هست که از یک طرف خبر تمدیدش توسط شبکه می‌رسه و از طرف دیگه تعداد بیننده های این سریال بعد از دو سریال کنسل شده که گفتیم بدترین عملکرد رو برای شبکه رقم زده و از اونجایی ککه این سریال و بازیگراش اصلا ارزون نیستند باید دید شبکه چه تصمیمی خواهد گرفت.

طرفدارهای سریال Quantico فعلا لازم نیست نگران این سریال باشن از اونجایی که این سریال رو خود شبکه ABC تولید می‌کنه و بازیگر اصلیش یک سفیدپوست آمریکایی نیست و تمرکزش روی فروش بین المللیش هست و ریتینگش هم برای سریالی که یکشنبه‌ها پخش میشه بد نیست میشه انتظار داشت تمدید بشه.

طرفداران Marvel و Agent’s of Shield نگران نباشن هر سریالی که به فصل سوم برسه فصل چهارمش هم سااخته میشه. سریال‌های How to Get Away with Murder و Scandal که توسط یک گروه ساخته میشه هم قطعا تمدید خواهند شد Modern Family و Grey’s Anatomy هم که نیاز به گفتن نداره و اونقدر بیننده داره که چشم بسته تمدیدش کنن

سریال وضعیت درصد بیننده نسبت به میانگین شبکه
Wicked City (O) کنسل شد %40
Blood & Oil (O) به زودی کنسل خواهد شد 60%
Nashville معلوم نیست 64%
Castle احتمالا کنسل خواهد شد 67%
Last Man Standing معلوم نیست 73%
The Muppets معلوم نیست 98%
Dr. Ken احتمالا تمدید خواهد شد 75%
Quantico احتمالا تمدید خواهد شد 92%
Fresh Off the Boat احتمالا تمدید خواهد شد 94%
Once Upon a Time قطعا تمدید خواهد شد 98%
Black-ish احتمالا تمدید خواهد شد 114%
Agents of SHIELD قطعا تمدید خواهد شد 86%
How to Get Away with Murder قطعا تمدید خواهد شد 126%
The Goldbergs قطعا تمدید خواهد شد 130%
Grey’s Anatomy قطعا تمدید خواهد شد 142%
Scandal قطعا تمدید خواهد شد 150%
Modern Family قطعا تمدید خواهد شد 168%

 

شبکه CBS

این شبکه که سال گذشته بالاترین آمار بیننده سریال‌ها رو داشت امسال کمی افت کرده اما کماکانن با ثبات ترین شبکه آمریکا محسوب میشه. CBS در هفته گذششته اعلام کرد از سازندگان سریال پزشکی Code Black درخواست پنج قسمت اضافه کرده اما این هیچ ربطی به تمدید شدن یا نشدن این سریال نداره و در حقیقت با ریتینگ فاجعه بارش این سریال به احتمال فراوان جز کنسلی‌های این شبکه به حساب میاد.

سوال‌ها در مورد این شبکه خیلی زیاد برای مثال اینکه چه بلایی سر سریال‌هایی مثل Elementary، Madam Secretary و NCIS: LA میاد واقعا سخته CBS در گذشته بارها و باارها ثابت کرده تصمیم گیریش در مورد سریال‌هایی که ریتینگ متوسطی دارند به شدت کاتوره‌ای هست.

طرفداران سریال Limitless که سازنده‌های فرینج با همکاری بردلی کوپر دارند میسازند نباید زیاد نگران باشند با توجه به زمان پخش این سریال به نظر میرسه مسئولانن شبکه اونقدر ازش راضی باشن که حداقل یه فصل دیگه بهش فرصت بدن. کمدی خوش ساخت و جدید و خانوادگی این شبکه هم به نام Life in Pieces به احتمال فراوان جز تمدیدی‌ها خواهد بود.

طرفداران سریال Supergirl و شخصیت‌های کمیک هم باید خوشحال باشند چوت این سریال که پشتش سازنده‌های Arrow و Flash هستند حسابی فراتر از انتظار شبکه ظاهر شده بعیده خبری جز تمدید سریال به گوش کسی برسه. سریال The Big Bang Theory هم که از قبل تمدید شده بود

سریال وضعیت درصد بیننده نسبت به میانگین شبکه
CSI: Cyber قطعا کنسل میشه 52%
Hawaii Five-0 احتمالا کنسل میشه 67%
Code Black احتمالا کنسل میشه 75%
Elementary معلوم نیست 57%
The Good Wife معلوم نیست 67%
NCIS: Los Angeles معلوم نیست 77%
Madam Secretary معلوم نیست 80%
2 Broke Girls احتمالا تمدید میشه 102%
Blue Bloods احتمالا تمدید میشه 75%
Mom احتمالا تمدید میشه 97%
Limitless احتمالا تمدید میشه 97%
Criminal Minds احتمالا تمدید میشه 102%
NCIS: New Orleans احتمالا تمدید میشه 104%
Scorpion احتمالا تمدید میشه 113%
Life in Pieces احتمالا تمدید میشه 122%
Supergirl قطعا تمدید میشه 136%
NCIS قطعا تمدید میشه 138%
The Big Bang Theory تمدید شد 246%

 

شبکه CW

اَبَرقهرمان‌ها حسابی به کمک این شبکه اومدن و وضعیت اون رو در چندسال گذشته حسابی تغییر دادند و تازه سریال Legends of Tomorrow هم در راهه.

هفته گذشته CW اعلام کرد که iZombie و Crazy Ex-Girlfriend چند اپیزود به سیزنشون اضافه میشه و TVD و Originals آخر ژانویه به جمعه ها منتقل میشن اما این‌ها برای این سریال‌ها چه معنایی دارد؟ حقیقت این است که برای این فصل حداقل معنای خاصی ندارد کماکان TVD و Originals شانس خوبی برای تمدید دارند iZombie احتمالا در نهایت تمدید خواهد شد اما Crazy Ex-Girlfriend دوست داشتنی متاسفانه قطعا اسیر هیولای ما خواهد شد و کنسل میشه.

سریال‌های Arrow و The Flash بهترین عملکرد ممکن را دارند و قطعا تمدید میشن طرفداران سوپرنچرال هم میتونن خیالشون تخت باشه که سال بعد هم این دو برادر دوست داشتنی رو میبینن.

سریال وضعیت درصد بیننده نسبت به میانگین شبکه
Crazy Ex-Girlfriend قطعا کنسل میشه 44%
Reign (F) معلوم نیست 48%
Jane the Virgin معلوم نیست 63%
iZombie احتمالا تمدید میشه 90%
The Vampire Diaries احتمالا تمدید میشه 90%
Supernatural احتمالا تمدید میشه 116%
The Originals قطعا تمدید میشه 65%
Arrow قطعا تمدید میشه 159%
The Flash قطعا تمدید میشه 227%

 

شبکه FOX

این شبکه هفته گذشته یک خبر عجیب و غریب اعلام کرد که پیش بینی سریال‌هاش رو خیلی سخت میکنه مدیران این شبکه اعلام کردند با توجه به رویکرد روزافزون بینندگان به دیدن با تاخیر سریال‌ها و شبکه‌های اینترنتی و قراردادهای بین المللی تمدید کردن سریال‌ها براساس ریتینگ روزانه اونها رو کنار میگذارند و دیگر این ریتینگ براشون مهم نیست و به ریتینگ تعداد بیننده‌ها بعد از 7 روز نگاه می‌کنند.

هرچند حرفهای درستی در این بیانیه دیده میشه و مسئولان فاکس بیراه هم نمیگن اما از اونجایی که ریتینگ این شبکه تولورانس بالایی داره و دیگه مثل گذشته خوب نیست به نظر میرسه این بیانیه بیشتر یک مانور تبلیغاتی باشه هرچند ما در این مقالات به ریتینگ هفت روزه سریال ها هم نگاه میکنیم اما حقیقت این است که حتی اون ها هم تا 90% برآیند ریتینگ روزانه سریال‌ها هستند و حتی اگر مسئولان فاکس نخواهند اعلام کنند هنوز تعداد بیننده همان روز مهم هستند شاید چند سال آینده زمین بازی عوض شود اما فعلا نه.

سریال جدید Minority Report که اسمای بزرگی رو یدک میکشید با ضعف ساختاری خودش و بازی های ضعیف بیننده‌ها رو تا حد زیادی از خودش زده کرد و قطعا کنسل میشه اگر زودتر از جدول پخش خارجش نکنن لطف بزرگی بهش کردن

طرفداران Sleepy Hollow هم باید بدونن که تصور فصل بعدی این سریال تقریبا غیرممکنه و تازه شبکه این سریال رو به زودی به جمعه ها تبعید میکنه و در چندسال گذشته کمتر سریالی از جمعه‌های فاکس جون سالم به در برده.

یه سری سریال خوش ساخت و مخاطب خاص هستند که در این شبکه تکلیفشون معلوم نیست سریال جدید رایان مورفی سازنده American Horror Story که یک سریال کمدی ترسناک هست از یک طرف ریتینگ ضعیفی داره و از طرف دیگه فاکس خیلی دوست داره همکاریش رو با آدم بزرگی مثل رایان مورفی ادامه بده باید دید کدوم یکی از این حالت‌هاا تعیین کننده میشه. کمدی خوش ساخت و بامزه The Last Man on Earth هم وضعیت نامشخصی داره و بازهم مثل هر سال باید منتظر ماند و دید بازیگرهای Bones حاضرند یه فصل دیگه با شبکه تمدید کنند یا اینکه بالاخره خسته شدنشان واقعی است.

کمدی Brooklyn Nine-Nine که جوایز متعددی برای شبکه فاکس برده هم احتمالا تمدید بشه سریال جدید Rosewood که بعد از خوش گذشتن به مسئولان شبکه فاکس بابت ساخت سریال‌هایی که بازیگران سیاه پوست در آن نقش اصلی رو ایفا میکنن ساخته شد به نظر میرسه تمدید بشه.

طرفدارانن گاتهام و Empire هم میتونن مطمئن باشن سریالشون سال دیگه برمیگرده.

سریال وضعیت درصد بیننده نسبت به میانگین شبکه
Minority Report (O) قطعا کنسل میشه 48%
Scream Queens (O) معلوم نیست 74%
Bones (O) معلوم نیست 77%
The Last Man on Earth (O) معلوم نیست 81%
Brooklyn Nine-Nine احتمالا تمدید میشه 97%
Family Guy (O) احتمالا تمدید میشه 97%
Rosewood (O) احتمالا تمدید میشه 110%
Gotham قطعا تمدید میشه 97%
Empire (O) قطعا تمدید میشه 323%
Bob’s Burgers (O) تمدید شد 71%
The Simpsons (O) تمدید شد 129%

 

شبکه NBC

طرفداران The Player متاسفانه این سریال که کار سازندگان Blacklist هم بود تعداد اپیزودهاش کاهش پیدا کرد و به زودی از پخش هم خارج میشه طرفداران سریال Truth be Told هم باید منتظر همین سرنوشت باشند و سریال Mysteries of Laura هم احتمالا آخرین فصلش خواهد بود.

سریال Heroes Reborn که بعد از سالها با کلی امید و آرزو احیا شده بود با اینکه برچسب Limited داشت اما اگه کمی بهتر کار میکرد میتونست تمدید بشه کما اینکه سازنده‌های سریال هم علاقه خاصی به تمدیدش داشتن اما ظاهرا امیدی به تمدیدش نیست.

طرفداران Grimm و The Blacklist میتونن خوشحال باشن چون سریالاششون خیلی خوب داره کار میکنه و در نهایت احتمال زیاد تمدید میشن سریال جدید Chicago Med هم خیلی خوب شروع کرده و اگه همینطور ادامه بده قطعا تمدید میشه.

سریال‌های Chicago PD، Chicago Fire و Blindspot با عجله خاصی توسط شبکه NBC تمدید شدند.

سریال وضعیت درصد بیننده نسبت به میانگین شبکه
The Player کنسل شد 60%
Truth Be Told (F) (O) قطعا کنسل میشه 45%
The Mysteries of Laura احتمالا کنسل میشه 80%
Heroes Reborn (O) احتمالا کنسل میشه 92%
Grimm (F) (O) احتمالا تمدید میشه 71%
Law & Order: SVU (O) احتمالا تمدید میشه 117%
The Blacklist قطعا تمدید میشه 108%
Chicago Med (O) قطعا تمدید میشه 158%
Chicago PD (O) تمدید شد 108%
Chicago Fire (O) تمدید شد 132%
Blindspot تمدید شد 171%

 

اطلاعات کلی:

اول – برای آشنا شدن با نحوه کار شبکه های خارجی و کنسل و تمدید کردن سریال هاشون به مطلب آیا امید به دیدن سریال های خوب از بین رفته است؟ وچرا سریال ها کنسل میشوند و معنای ریتینگ و اهمیت آن چیست؟ و انواع شبکه های تلویزیونی در آمریکا مراجعه کنین

دوم – اینجا پیش بینی های شخصی خودم رو بر اساس مدل منطقی و ریاضی ای که سایت تی وی بای دنامبرز درست کرده به اضافه یه سری تغییراتی که خودم روش اعمال کردم باهاتون به اشتراک می ذارم که شامل بررسی ریتینگ بیننده های سریال ها و مقایسه اونها با ریتینگ میانگین شبکه به اضافه روز و ساعت پخش اونهاست محاسبه مجموع همه اینا درصدی رو تشکیل میده که اسمش رو گذاشتم نسبت میانگین شبکه هرچی این نسبت بالای ۱۰۰ باشه بهتره و هرچی بیاد پایین تر خطر بیشتری سریال رو تهدید می کنه و این مبنای پیش بینی آینده اون سریاله

سوم – امسال دیگه قطعاً و احتمالاً نداریم یا به نظرم سریالی کنسل میشه یا نه یا وضعیتش نامشخصه

چهارم – مبنای محاسبات همین سال میلادیه سال های آینده مطمئناً مبنا هم عوض میشه.

پنجم – سریالی که کنسل میشه به معنای اونه که فصل بعدی براش در کار نیست اینکه شبکه تصمیم می گیره چند قسمت از فصل در حال پخشش رو پخش کنه یا اصلاً سریال رو بیرون بکشه معلوم نیست

ششم – سریال هایی که روز پخششون تو جدول زیر شنبه است بخاطر وضعیت خاصی که دارن می تونن با درصد های کمتر هم تمدید بشن. یه سری سریال می بینین که درصد بالایی دارن اما بخاطر اینکه روند ریت گیریشون به شدت نزولیه بازم کنسل خواهند شد اینا اون سریال هایی هستن که پریمیر قوی داشتن و هیچوقت ریتینگشون ثبات پیدا نکرده و رو به پایین بوده اینو تو شبکه ان بی سی خیلی می بینیم

هفتم – سریال هایی که تعداد قسمت های بالایی ازشون پخش شده به اصطلاح Syndication شدن اینها سریال هایی هستن که ممکنه با ریت های پایین تر تمدید بشن یا فصل نهایی بگیرن حداقل تعداد قسمت هایی که برای Syndication شدن لازمه چیزی حدود ۸۰ قسمته این سریال ها برای شبکه ها هزینه های کمتری دارن به این دلیل که یا توسط استودیوهای خودشون ساخته شدن و یه پایان بندی مناسب می تونه فروششون رو به شبکه های دیگه و به صورت دی وی دی یا بلوری تضمین کنه یا اینکه مال استودیوهای دیگه هستن و اونا حاضرن برای یه فصل نهایی با هزینه ای کمتر از قیمت تمام شده برای خودشون با شبکه قرارداد ببندن که اهداف بالا رو دنبال کنن.

هشتم – سریال های شبکه های پریمیوم سیستم تمدید و کنسل شدن متفاوت و تقریباً غیرقابل پیش بینی دارن بنابراین اینجا جایی ندارن (مثل Game Of Thrones و Walking Dead و…)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *